PřejítObsah | Hlavní nabídka | PatičkaZískejte nejlepší cenu!
———

 Co vás napadne první, když se řekne DOX? Ve všeobecném povědomí ještě zdaleka není, přesto toto pražské kulturní zařízení s logem tvořeným čtverečkem, kolečkem a křížkem patří už teď mezi deset tuzemských nejnavštěvovanějších galerií. A důvodů, proč se sem vypravit z našeho boutique hotelu Absolutum, je ještě mnohem více.

Multifunkční prostor Centrum současného umění DOX (Poupětova 1, Praha 7) otevřelo své brány široké veřejnosti výstavou „Vítejte v kapitalismu!“ v roce 2008. Od té doby se zde uskutečnilo mnoho mimořádných akcí, například přehlídka finalistů soutěže Cena Jindřicha Chalupeckého či expozice „Postiženi normalitou“ realizovaná ve spolupráci s Jedličkovým ústavem.

Ceněný i oceňovaný DOX

Záběr DOXu při prezentaci moderní architektury, designu, malířství, sochařství i filmu je skutečně mimořádný. Výstava „Luciferův efekt“ ukázala, jak jednoduché je zplodit zlo, „Signály z neznáma“ představily historii českého komiksu, „Plakát v souboji ideologií“ mapoval sto let propagandy. Celá řada přehlídek jako „Middle East Europe“ či „Prague Photo“ reaguje na aktuální dění.

Do jedinečné koncepce DOXu zapadá i to, že samotná budova, v níž sídlí, se řadí mezi vrcholná díla soudobé světové architektury. Dokazuje to nominace původní továrny přestavěné podle návrhu architekta Ivana Kroupy na několik prestižních cen.

Vzdělávejte se, inspirujte se, bavte se

DOX ukrývá výstavní plochu o velikosti přes 3 tisíce metrů čtverečních, knihkupectví, kavárnu a designový obchod DOX by Qubus. Zúčastnit se tu můžete i rozličných vzdělávacích programů, k nimž patří prohlídky Prahy očima lidí bez domova nebo soutěž „Máš umělecké střevo?“

Boutique hotel Absolutum stojí jen pár desítek metrů od Centra současného umění DOX, proto neváhejte a jděte se podívat. Otevřeno je denně kromě úterý po celý rok.

——— ———

Kde nás najdete?

———

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.