PřejítObsah | Hlavní nabídka | PatičkaZískejte nejlepší cenu!
———

Dominantou okrajové Prahy 7 a nádherného prostředí rozlehléTróji je jedna z největších zoologických zahrad v České republice. Areál je dostatečně velký a každý rok se snaží o inovaci celého prostoru. Pořádá zajímavé akce pro návštěvníky rozmanité zoologické zahrady. Můžete zde najít celkem 10 pavilonů, které vás ohromí svou atmosférou. Za dobu své existence Zoo Praha v Tróji prodělala řadu změn a zaznamenala velký rozvoj. Dnes se jedná o velmi moderní navštěvovaný a oblíbený areál. 

Historie sahá až do roku 1931, kdy branou prošli první návštěvníci a pan Jiří Janda se stal jejím prvním ředitelem. Záměrem zoologické zahrady v Praze Troji vždy bylo a je vychovávat zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Tomu napomáhá mnoho skutečných odborníků, kteří zde pracují a napomáhají tak plynulému chodu a zlepšení celé zoologické zahrady v Praze. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů. Jedním z nejznámějších je například záchrana koně Převalského. 
V dolní části zoo Praha se nachází pavilon tučňáků, pavilon gaviálů, pavilon velkých savců a terárium, vodní svět a opičí ostrovy, dětská zoo, pavilon goril, pavilon velkých želv a pavilon kočkovitých šelem. V horní části zoo se je nejzajímavější pavilon Indonéská džungle, Afrika zblízka,  za silnicí pak Africký dům a savana a v západnší části rozhledna Obora. 
Pro návštěvníky je jedním z největších lákadel pavilon Indonéská džungle, který je největší a nejnákladnější pavilon pro zvířata v dějinách českých zoo. Byl postaven v letech 2002–2004 na místě 50 let starého pavilonu opic. Jeho cena přesáhla 185 miliónů Kč. V současné době žije v Zoo kolem 2.500 zvířat, reprezentujících 500 druhů. V pražské zoo se během posledních tří let počet návštěvníků zdvojnásobil na více než 1,2 milionu osob ročně. Do Zoologické zahrady v Praze se pohodlně dostanete autem, autobusem či parníkem. Ano, vypravte se do pražské zoo pravidelnou lodní linkou, která jezdí od dubna do září. Lodě Pražské paroplavební společnosti vyplouvají tradičně z Rašínova nábřeží. 

Pražská Zoo byla díky své poloze u břehů Vltavy tragicky postižena tisíciletou vodou v roce 2002. Vedle hmotných škod, bylo nejcitelnější ztráta velkého množství zvířat. Symbolem povodní se stal lachtan Gaston, jenž odplaval s velkou vodou ze zoologické zahrady až do Německa. Bohužel pak při převozu zpět uhynul. V pražské Zoo můžeme vidět jeho bronzový pomníček a také jeho jméno nese jedna z restaurací.
 
Marketingová spolupráce s hotelem Absolutum je velmi různorodá a například večerní prohlídky jsou velkým lákadlem návštěvníků. Doporučujeme vám tento zážitek. Samozřejmě myslíme i na vaše pohodlí a kompletní zajištění služeb. Zoologická zahrada v Praze spolupracuje s partnerským hotelem Absolutum, který se nachází v těsné blízkosti zoologické zahrady.

Boutique hotel Absolutum má výborné spojení se Zoo v Praze Troji pravidelnou autobusovou linkou 112 přímo ze stanice Nádraží Holešovice, naproti níž je hotel umístěn.

Absolutum Boutique hotel je jako by vytvořený pro rodiny s dětmi. Rodiny zde mohou využít propojovací pokoje, výbornou Fresh restauraci Salut a wellness centrum Praha INFINIT. Před hotelem je také hojně využívané dětské hřiště 
Ale i náročná firemní klientela ocení pohodlí, útulnou atmosférucelého prostoru a také čisté a příjemné prostředí se zajímavými designovými prvky.
V prostorách se nachází 32 komfortně vybavených pokojů a 2 luxusní aprtmány. Hotel Vám zajistí program na míru a to za opravdu zajímavé a fér ceny. 

V celém hotelu můžete využít několik provozů. Fresh restauraci Salut s českou i mezinárodní kuchyní, wellness centrum Infinit v podzemních prostorách hotelu nebo školící a konferenční prostory v Praze pro 20 až 55 osob.
Jako jediný hotel na Praze 7 nabízí svým klientům parkování zdarma a to přímo před hotelem.
Návštěvu Zoologické zahrady v Praze spojit s návštěvou v Butique hotelu Absolutum vřele doporučujeme.

——— ———

Kde nás najdete?

———

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.